Vairākums Latvijas iedzīvotāju (73 %) šovasar ieplānojuši doties atvaļinājumā un vairāk nekā puse (51 %) tam plāno atvēlēt 500 – 1000 eiro, liecina ceļojumu aģentūras SIA “Latvia Tours” tiešsaistē organizētās aptaujas rezultāti.


Aptaujas dati atklāj, ka desmitā daļa (12 %) iedzīvotāju atvaļinājumu parasti ieplāno citos gadalaikos. Savukārt 7 % aptaujāto atzina, ka atvaļinājumā šovasar nedosies, bet 8 % norādīja, ka vēl nav izlēmuši.


Runājot par atpūtas izmaksām, vairums (51 %) ikgadējam atvaļinājumam atvēl 500 – 1000 eiro. Tikmēr ceturtā daļa aptaujāto (23 %) atzina, ka ikgadējai atpūtai nežēlo arī vairāk par 1000 eiro. Savukārt piektdaļa respondentu (21 %) informēja, ka atvaļinājumam parasti tērē 200 – 300 eiro, bet 5 % - līdz 100 eiro.


“Aptaujas rezultāti arī parāda, ka lielākā daļa valsts iedzīvotāju izvēlas doties atpūtā uz ārzemēm, taču katrs piektais izvēlas brīvo laiku pavadīt, neizbraucot no valsts. Domāju, ka viens no faktoriem, kas ietekmē lēmumu pavadīt atvaļinājumu Latvijā, ir ierobežots budžets,tomēr tas nav vienīgais faktors -   ar katru gadu paplašinās iespēju klāsts, kas tiek piedāvātas pilnvērtīgai atpūtai Latvijā, sevišķi ģimenēm ar bērniem. Tālāku galamērķu apmeklēšana prasa arī lielākus finansiālus ieguldījumus, un rūpīgāku plānošanu,  taču to atsver citu kultūru un eksotiskas dabas iepazīšana,” saka SIA “Latvia Tours” direktore Ieva Keiša.

Kā liecina ceļojumu aģentūras “Latvia Tours” novērojumi, starp populārākajiem atvaļinājuma galamērķiem arvien ir Eiropas valstis ar saulainu klimatu.
Aptaujā piedalījās 211 Latvijas iedzīvotāji 18 – 70 gadu vecumā. Tā tika veikta tiešsaistē šā gada jūnija pirmajā nedēļā.