Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) vajadzētu vienoties par vienu kandidātu Valsts prezidenta amatam, aģentūrai LETA pauda ZZS valdes un Latvijas Zemnieku savienības (LZS) priekšsēdētājs Armands Krauze.


LZS valde par iespējamajiem kandidātiem, kurus uzrunāt, spriedīs pēc Lieldienām, norādīja politiķis. Viņš atkārtoti norādīja, ka LZS rindās ir vairāki potenciāli kandidāti, kuru virzīšanu iespējams pārrunāt.

Vaicāts, ko šāda nostāja nozīmē attiecībā uz iespēju LZS atbalstīt Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa atkārtotu apstiprināšanu amatā, Krauze norādīja, ka šo jautājumu nav iespējams apspriest, kamēr Vējonis nav paziņojis, vai pats piekrīt kandidēt.

Opozīcijas politiķis arī pauda bažas, ka pērn ieviestā atklātā balsošana par Valsts prezidentu var novest pie tā, ka koalīcija par savu kandidātu vienojas līdzīgi, kā tas savulaik esot noticis Zooloģiskajā dārzā. Viņš pauda, ka par to liecinot tas, ka netiekot ņemts vērā iedzīvotāju viedoklis un prezidenta postenis esot viena daļa no aizkulisēs notiekoša politiskā tirgus, kas esot saistīts ar gaidāmo Latvijas eirokomisāra izvirzīšanu.

Kā ziņots, viena no ZZS sastāvā ietilpstošajām partijām - Latvijas Zaļā partija - nolēmusi, ka Valsts prezidenta amatam atkārtoti virzīs Vējoņa kandidatūru, iepriekš vēstīja "TV3 ziņas".

Koalīcija šodien turpinās mēģinājumus vienoties par vienu kandidātu Valsts prezidenta amatam. Valdību veidojošo partiju vairākums Valsts prezidenta amatam varētu atbalstīt Eiropas Savienības tiesas tiesneša Egila Levita kandidatūru.

Valsts prezidenta vēlēšanas notiks pavasara otrajā pusē.

leta.lv