Kādreizējas Latvijas Radio vadītājs un žurnālists Dzintris Kolāts atklāti pastāstījis par kādu ārkārtīgi skumju notikumu, kas noticis ekspedīcijas laikā Āfrikā.


Sociālajā tīklā Facebook Kolāts raksta:

"Septembra ekspedīcijā Ugandā mūs atstāja Georgs. Jā, tas slaidais vīrs ar lielisko foto objektīvu, kurš te redzams Mabambas purvājā nododoties savam hobijam - putnu fotografēšanai. Tobrīd vēl nezinām... ka palikušas tikai divas dienas. Tas notika tālā "nekurienē"- Kidepo nacionālajā parkā uz Ugandas, Dienvidsudānas un Kenijas robežas.

Respektējot atraitnes lūgumu nebūs nekādu detaļu, vien tas, ka notikumā nav ne teroristisku, ne citu "lokālu" Āfrikas iemeslu.

Kā grupas vadītājs, kopā ar vietējiem palīgiem organizējām transportu uz galvaspilsētas Kampalas centrālo hospitāli un tālākās formalitātes ar Ugandas ierēdņiem. Vispār brīnums, ka izdevās noorganizēt čarterlidojumu ar mazo "Cesnu" no nekurienes uz galvaspilsētu. Skarba, pārdomu pilna pieredze svešā valstī, ar kuru praktiski nav diplomātisku attiecību.

Paldies Ārlietu ministrijas Konsulārā departamentam par konsultācijām, paldies Elitai par izturību, paldies mūsu lieliskajai grupai par vienkārši perfektu situācijas izpratni, paldies daudziem vietējiem palīgiem.

Nav tā, ka tur "bez dolāra nekas nenotiek". Jā, un arī apdrošinātājiem paldies reizē ar ļoti īso secinājumu - apdrošinieties...Georgu pārveda mājās. Nu jau krietnu brīdi viņš mūžības ceļos, kur nav ne laika ne telpas mūsu fizikas izpratnē... Varbūt mazajā Ugandas lotosa ziedā ir kaut kas no klusā, zinātkārā, hobijā aizrautīgā ceļa biedra... Lai Tev viegli Georg!"