Latvijas Televīzija (LTV) pārtrauks sadarbību ar Ventspils domi, mikroblogošanas vietnē "Twitter" paziņojis LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte.
 


"LTV ir pieņēmusi svarīgu, redakcionāli izsvērtu lēmumu par sadarbības pārtraukšanu ar Ventspils domi," teikts paziņojumā.

Tāpat Belte norāda, ka LTV plāno meklēt alternatīvus finansējuma avotus.

LTV kultūras, izklaides un bērnu satura redaktore Gunta Sloga aģentūrai LETA pastāstīja, ka LTV lēmums pārtraukt sadarbību ar Ventspils domi netika pieņemts balstoties tikai uz viņas publiski pausto iniciatīvu, jo šis jautājums jau iepriekš tika plaši pārrunāts LTV darbinieku vidū. "Mēs esam nonākuši pie viena viedokļa. Negribu, lai tiktu pārspīlēts mans publiskais viedoklis - ka tam ir kāda ietekme uz lēmumu. (..) Kolēģiem bija sasniegts kritiskais punkts," sacīja Sloga.

Taujāta, kā nodoms pārtraukt sadarbību ar Ventspils domi varētu ietekmēt LTV turpmāko darbību, tostarp projektu "Latvijas sirdsdziesma", LTV satura redaktore norādīja, ka tiks izskatīti un izvērtēti citi veidi kā piesaistīt finansējumu, lai projektu turpinātu, jo tas skatītāju vidū ir ļoti iecienīts.

Viņa skaidroja, ka līdzīgas situācijas, kāda radusies LTV ar Ventspils domi, pamatā rodas sabiedriskajiem medijiem nepietiekamā finansējuma dēļ. Sloga uzsvēra, ka LTV ir viens no visnabadzīgāk finansētajiem sabiedriskajiem medijiem Eiropā, tādēļ ir nepieciešams meklēt sponsorus un sadarbības iespējas, lai varētu sekmēt medija darbību. "Neviens jau no labas dzīves nemeklē sponsorus," sacīja LTV satura redaktore.

Sloga norādīja, ka ir svarīgi sabiedriskajiem medijiem aiziet no reklāmas tirgus un valstij to kompensēt 100% apmērā. "Tad mūsu darbiniekiem nebūtu jāuztraucas, cik minūtes uz skatuves parādīsies [Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars] Lembergs ("Ventspilij un Latvijai")," uzsvēra LTV satura redaktore.

Viņa sacīja, ka atrisinot iepriekšminētās problēmas, LTV darbinieki varētu vairāk resursu veltīt kvalitatīva satura un darba veikšanai.

Savukārt LTV pārstāve Dace Jansone aģentūrai LETA norādīja, ka sadarbība ar Ventspils domi projektā "Dziesmu sirdij rodi Ventspilī" tika izvērtēta LTV ētikas kodeksa kontekstā.

Vienlaikus viņa atzīmēja, ka LTV plāno pārskatīt un formulēt principus sadarbībai ar Latvijas pašvaldībām kopumā raidījumu projektos.

Pēc Jansones paustā, LTV strādās pie citu alternatīvu finansējumu avotu piesaistes, lai nodrošinātu pilnvērtīgu raidījumu projektu attīstību 2018.gadā.

Taujāta, vai sadarbības pārtraukšana ar Ventspils domi ietekmēs arī citus projektus, tostarp "Starptautisko Eirovīzijas dziesmu konkursu", LTV pārstāve sacīja, ka par to plānots lemt tuvākajā laikā.

Tāpat viņa norādīja, ka lēmums neattiecas uz LTV un Ventspils domes reklāmas līgumiem, kamēr reklāma atbilst likumam un LTV ētikas kodeksa normām. "Šobrīd nav sākta diskusija par šo jautājumu," sacīja Jansone.

Vienlaikus viņa atgādināja, ka LTV un Ventspils domes sadarbības pārtraukšanas galvenais faktors bija tās neatbilstība LTV ētikas kodeksam. Savukārt sadarbību ar citām Latvijas pašvaldībām LTV izvērtēs, pārskatot un formulējot principus sadarbībai raidījumu projektos kopumā. "Darbs patlaban ir izstrādes procesā," skaidroja LTV pārstāve.

Kā ziņots, pirmdien, 3.jūlijā, mikroblogošanas vietnē "Twitter" Sloga pauda attieksmi pret sestdien, 1.jūlijā, LTV pārraidē "Latvijas sirdsdziesma" redzamo Lemberga uzstāšanos, rakstot, ka "šis ir apkaunojums Latvijas mediju videi. Esmu lūgusi LTV valdi pārtraukt sadarbību ar Ventspili. Līdz tam atsakos no šī projekta pārraudzības".

Iepriekš sarunā ar aģentūru LETA Sloga pastāstīja, ka kontekstā ar tā dēvētajām oligarhu sarunām ir vairākas lietas, LTV vairākus gadus nav atrisinātas, un viena no tām ir LTV sadarbība ar Ventspils domi, tajā skaitā projekta "Latvijas sirdsdziesma" ietvaros.

Sloga sacīja, ka viņa un vairāki kolēģi jūnija beigās aicināja novērtēt turpmāku Lemberga parādīšanos LTV ēterā, jo tas diskreditē gan LTV kā televīziju kopumā, gan met ēnu uz ziņu dienestu, taču nekas netika darīts un "mēs redzējām diezgan plašu Lemberga uzstāšanos sestdien LTV ēterā un man kā satura redaktoram, kurš pārrauga šo projektu - "Latvijas sirdsdziesma", tas nav pieņemami, tāpēc vērsos pie valdes ar lūgumu pārskatīt turpmāku sadarbību ar Ventspili," teica Sloga.

Viņa norādīja, ka izvēlējusies lūgumu paust publiski, jo daudzi LTV kolēģi uzskata, ka esošā situācija nav pieņemama. "Ja neviens to publiski neteiks, ka mums tas nav pieņemami, tad visi domās, ka LTV darbiniekus situācija apmierina," skaidroja Sloga.

"Pēdējo nedēļu atmosfērā mums, mediju cilvēkiem ir nepieciešams paust skaidru nostāju un veikt izšķiršanos, kur mēs esam, par kādiem principiem esam. Pienācis laiks žurnālistiem runāt par mediju vides attīrīšanos un citiem svarīgiem jautājumiem," uzsvēra redaktore.

Kā ziņots, noklausītās "Rīdzenes sarunas" atklāj, kā oligarhi būvēja savu ietekmi, pakļaujot un kropļojot Latvijas medijus, raksta žurnāls "Ir".

leta.lv