Mūziķis Kspars Pudniks veicis skarbus izteikumus par gaidāmajām Latvijas simtgades svinībām.


''Es nesaprotu, kā var svinēt simtgadi, ja lielāko daļu no šiem gadiem Latvija ir bijusi okupēta,'' portālam skaties.lv pauž mūziķis. ''Tas ir tāpat kā mūziķu grupa, kura nodibināta kaut kad un tagad svin savu 20 gadu jubileju uz skatuves, lai gan pēdējos 15 gadus vispār nekur nav koncertējusi un uzstājusies. Farss, liekulība!''

''Man arī nav skaidrs, kā valsts, kura ir parādā ap 10 miljardus eiro, var šķiesties ar naudu. Man ir kauns, kā tiek izlietota šī nauda. Vienkārši nodzerta un noēsta. Bet nekas - rīt būs paģiras, un varēsim atkal izstieptu roku iet un ubagot uz Eiropu,'' skarbs ir Pudniks.

''Es vēlētos, lai tie, kuri pieņem šos lēmumus, aiziet kaut vai uz bērnu slimnīcu pie latviešu tautas bērniem un pasaka: ''Jānīt, piedod, bet mums nav naudas tavai ārstēšanai, toties mums ir nauda dzeršanai un izklaidei.'' Lai pasaka bērnu vecākiem acīs,'' simtgades ļembasts aizkaitinājis mākslinieku.

''Latvieši, neesiet naivi - no 60 miljoniem 54 aizgāja ''pareizajās kabatiņās''. Pārējais kā nograuzts kauls atmests tautai, nabagiem. Šī un līdzīgas varas darbības atklāti parāda, ka latviešiem Latvija nav vajadzīga. Nospļauties par to! Cilvēks nav vērtība, iepirkumam vien spēks,'' pārliecināts Pudniks.

Visbeidzot, viņš pats nekādā veidā 18.novembri neatzīmēšot: ''Parasta diena. Šogad 18.novembrī būšu Austrijā. Un vispār māksliniekiem un mūziķiem svētku dienas ir parastas darba dienas. Tā nu tas ir.''