Kā vēsta portāls skaties.lv, ir izstrādāts virtuālo auto zādzību riska kalkulators, kurā ikviens pāris sekunžu laikā var noskaidrot, cik liela ir iespējamība, ka viņa braucamrīks tiks nozagts vai apzagts.


Kalkulators veidots, balstoties uz jaunākajiem Valsts policijas datiem, kā arī apdrošināšanas sabiedrības BALTA un SIA ”Autonams” ekspertu novērojumiem par automašīnu zādzību un apzagšanas tendencēm Latvijā. Kalkulatora datu atjaunošana notiks vismaz reizi ceturksnī.

"Diemžēl zādzību tendences mainās daudz ātrāk nekā sabiedrības informētība par tām, tāpēc, lai brīdinātu un pievērstu automašīnu īpašnieku uzmanību aktuālajām tendencēm, radījām auto zādzību riska kalkulatoru," stāsta BALTA Transporta un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs Kristaps Liecinieks.

"Šī gada pirmajā pusgadā transportlīdzekļu, kas jaunāki par 2012. gadu, zādzību skaits palielinājies divas reizes, un zagtāko spēkratu sarakstam pievienojušies arī tādi auto modeļi, kas vēl pirms dažiem gadiem to īpašniekiem šķita gana droši, piemēram, "Hyundai", "Kia", "Nissan", "Subaru" un citi. Turklāt, kā liecina BALTA un SIA ”Autonams” šī gada dati, 88% no visām jaunākās paaudzes nozagtajām automašīnām bija aprīkotas ar bezatslēgu iedarbināšanas sistēmu "Keyless Go"".

Kā liecina Valsts policijas dati, šī gada pirmajos sešos mēnešos reģistrētas 419 automašīnu zādzības, no kurām 157 gadījumos auto ir atrasti. Kopējais zādzību skaits ir teju tāds pats kā pērn attiecīgajā periodā, tomēr Valsts policijas dati liecina, ka ievērojami, divas reizes, palielinājies jauno automašīnu zādzību skaits. Pagājušogad pirmajā pusgadā tika reģistrēti 54 gadījumi, kad nozagti auto, kas nav vecāki par sešiem gadiem, taču šogad nozagti jau 110 jaunākās paaudzes spēkrati.

Kalkulators pieejams ŠEIT.

skaties.lv