Kā vēsta informācija bezvests.lv Facebook lapā, 5 gadus vecais Ivans Berladins, kas pazuda 1. jūlijā, ir izsludināts starptautiskā meklēšanā. Pārbaudītas visas iespējamās vietas, tomēr zēns pazudis bez pēdām.


Ieraksts bezvests.lv Facebook lapā vēsta:

5 gadus vecā zēna Ivana Berladina, kurš pazuda 2017. gada 1. jūlijā Latvijā, Liepājā, meklēšana, kurā aktīvi iesaistījās Bezvests.lv brīvprātīgie pirms 13 stundām, nav vainagojusies ar panākumiem. Pazudušo bērnu, neskatoties uz brīvprātīgo, policijas, armijas un zemessardzes pūlēm, vēl līdz 4. jūlija rītam nav izdevies atrast.

Kopā darbojoties visiem dienestiem vairākas reizes tika pārbaudīti visi pagalmi un katrs Liepājas nostūris, kāpņu telpas, pagrabi, bēniņi, gan centrālie kvartāli, gan nomales, purvs, tuvējais mežs, kā arī piejūras zona. Nav ne mazāko pavedienu.

- Ir liela iespējamība, ka puisēns var atrasties ne tikai ārpus dzimtās pilsētas, bet pat aiz valsts robežām: Var būt Lietuvā, Igaunijā vai citās ES valstīs, uzskata Valsts policijas Kriminālpārvaldes, Meklēšanas un slepkavību izmeklēšanas daļas darbinieki.

- Jo ātrāk kaimiņvalstu iedzīvotāji uzzinās par 5 gadus veco zēnu, kurš dīvainos apstākļos pazuda Latvijā, jo ātrāk izdosies viņu atrast. LŪGUMS VISIEM LATVIJAS, LIETUVAS UN IGAUNIJAS IEDZĪVOTĀJIEM pievērst uzmanību, vai tuvumā nav aprakstam līdzīgs bērns - pagalmā, kāpņu telpā, bērnu laukumiņā vai transportā. Lūgums visiem transportlīdzekļu vadītajiem, konduktoriem, pasažieriem pamēģināt atcerēties, vai pēdējās dienās transportā nav redzēts 5 gadus vecais Ivans. Viņš bija ģērbies zilā, adītā jaciņā ar rāvējslēdzēju un zilās biksēs. Zēnam līdzi varēja būt rotaļlieta - sarkans vilcieniņš, no kura puisēns gandrīz nekad nešķīrās. Ar šādu aicinājumu pie Latvijas un kaimiņvalstu Lietuvas un Igaunijas iedzīvotājiem vērsies Valsts policijas meklēšanas un slepkavību izmeklēšanas daļas majors Andrejs Čerņaks.

Bērna PAZĪMES: mati gaiši, acis gaiši zilas, sejas āda tumsnēja, augums 120 cm. Pēc precizētiem datiem bija ģērbies zilas krāsas apģērbā - zilas bikses un zila adīta jaka ar rāvējslēdzēju. Zem acs, iespējams, zilums.

Ja ieraugāt zēnu, kas atbilst šim aprakstam, lūgums steidzami zvanīt policijai pa tālruni 110 vai Bezvests.lv pa tālruni 22 084 084.

VP Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Uģis Āva uzsver, ka šobrīd Liepājā spēki tiek novirzīti uz Pāvilostas ielas dārziņu rajonu, tajā pat laikā zēns tiek meklēts visā Latvijā un kaimiņvalstīs - Lietuvā un Igaunijā.

"Līdz šim nav tāds krūms, kur kāds nebūtu paskatījies. Bērns tiek meklēts visā Latvijā, tāpat arī kaimiņvalstīs. Aicinu visus Latvijas iedzīvotājus - pārbaudiet savas kāpņu telpas, šķūnīšus, ejiet pie kaimiņiem ar zēna fotogrāfiju, runājiet ar tiem, informējiet par notikušo un jautājiet vai gadījumā kaut kas nav mainīts! Katra informācija tiek pārbaudīta!" norāda Āva.

Policija skaidro kādā veidā puika varēja pazust, taču likumsargi šobrīd aicina plašsaziņas līdzekļus uz to nekoncentrēties, bet palīdzēt ar informācijas izplatīšanu zēna atrašanā.

Šobrīd meklēšanas spēki sakoncentrēti Pāvilostas ielā 7 dārziņu rajonā. Tāpat šodien ar helikopteru tiks pārmeklēta Tosmares ezera apkārtne un visa Liepāja.

Tosmarē šodien policija sadarbībā ar namu apsaimniekotājiem pārmeklēs ēku pagrabus, bēniņus un citas policijai līdz šim nepieejamas telpas.

Jau ziņots, ka Valsts policijā svētdien saņemts iesniegums par to, ka sestdien ap plkst. 8.30 no savas dzīvesvietas Liepājā, Pāvilostas ielā, izgāja piecgadīgais Ivans Berladins.

leta.lv