Kāds migrants no Eritrejas, kas Latvijā uzņemts bēgļu programmas ietvaros, skarbi kritizējis Latvijas politiku attiecībā uz bēgļiem, atsaucoties uz mediju BBC, vēsta portāls nra.lv.


(Attēlam ir ilustratīva nozīme)

BBC uzņēmis reportāžu par bēgļu gaitām Eiropā, iztaujājot arī Makarenu - bēgli no Eritrejas, kas Latvijā nonācis pirms gada no Itālijas. Vīrietis paudis, ka ceļš uz Eiropu līdzinās "odisejai" - lai te nokļūtu, nācies veikt tālu ceļu caur Ugandu, Etiopiju, Izraēlu un Ēģipti.

Tiek vēstīts, ka eritrejietis nav bijis apmierināts ar to, ka nav varējis izvēlēties galamērķa valsti. To, ka tiks sūtīts uz Latviju, Makarena uzzinājis vien iepriekšējā dienā.

"Visā Eiropā dzīvo daudzi eritrejieši. Visi viens ar otru komunicējam. Un visi zinām, ka Vācijā valdība piešķir dzīvokli un 400 eiro lielu naudu izdevumiem," stāsta Makarena. "Bet Latvijā bēgļiem nedod neko! Tikai 139 eiro mēnesī!"

Makarena paudis, ka labi saprot tos bēgļus, kas pamet Latvijum līdzko saņem dokumentus, jo, kā izteicies eritrejietis, lielākā daļa šo bēgļu Latvijā izdzīvot nevar. Vācijā pabalsti bēgļiem esot daudzkārt lielāki, turklāt daudzi migranti aizņēmušies naudu, lai varētu tikt uz Eiropu, un to nākas atmaksāt. Kā norāda pats Makarena, viņš kontrabandistiem samaksājis trīs tūkstošus, lai nokļūtu Eiropā.

nra.lv